Przewody hamulcowe HEL Volvo XC90 4.4 AWD 2006-

W sprawie dostępności wyślij do nas e-mail na adres info@rpmotorsport.pl

Przewody hamulcowe HEL Volvo XC90 4.4 AWD 2006-

Przewody hamulcowe firmy HEL zapewniają doskonałe połączenie pomiędzy pompą hamulcową, a zaciskiem. W przeciwieństwie do przewodów gumowych nie zwiększają swej objętości pod wpływem ciśnienia. Dzięki temu hamulec staje się lepiej dozowalny.

Przewody mają teflonowy rdzeń pokryty oplotem ze stali nierdzewnej. W oplot wtopiona jest koszulka z tworzywa przezroczysta lub kolorowa. Przewody mają odpowiednio dobraną do danego modelu długość, końcówki i mocowania. Końcówki wykonane są ze stali nierdzewnej.

Wszystkie przewody wykonywane są pod zamówienie i zastępują przewody fabryczne bez żadnych modyfikacji. 

380,00 zł
Brutto Realizacja 2-4 dni
 Dostępny

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0
  • Bezpieczne płatności PayU oraz szyfrowane połączenie SSL Bezpieczne płatności PayU oraz szyfrowane połączenie SSL
  • Darmowa dostawa już od 499 pln. Przesyłki nadajemy również w paczkomatach Inpost. Darmowa dostawa już od 499 pln. Przesyłki nadajemy również w paczkomatach Inpost.
  • 14 dni na zwrot 14 dni na zwrot

Opis

Przewody hamulcowe w oplocie HEL…

W przeciwieństwie do gumowych przewodów hamulcowych, stosowanych w większości samochodów, przewody hamulcowe HEL nie są dziełem kompromisu pomiędzy ceną a jakością. Od teflonowego rdzenia przewodu poprzez stalowy oplot i osłaniającą go koszulkę po zaciśnięte na przewodzie końcówki ze stali nierdzewnej - wszystko wykonane jest precyzyjnie i z najlepszej jakości materiałów. Nie znajdziesz tu końcówek z miękkiej stali, które z czasem mogą rdzewieć ani z aluminium wrażliwego na zjawisko korozji elektrolitycznej. Tylko najlepsze materiały mogą zapewnić wytrzymałość i wydajność, jakiej oczekujesz od każdego elementu układu hamulcowego Twojego samochodu. Dzięki temu każdy nasz przewód hamulcowy obejmuje wieczysta gwarancja.

Jest dla nas oczywiste, że estetyka jest równie ważna, co wydajność i trwałość. Dlatego też każdy nasz klient ma możliwość wyboru koloru końcówek i przewodu bez żadnych dopłat. Dostępne kolory przewodów znajdziesz na zdjęciu.

kolory przewodów hel

Wymiana przewodów hamulcowych na przewody w oplocie nie jest jedną z tych modyfikacji, po których odczuwalna zmiana będzie zauważalna tylko dla osób o bardzo długim stażu lub używających samochodu wyczynowo. Po wymianie przewodów na przewody firmy HEL każdy będzie w stanie odczuć poprawę nie tylko w postaci zmniejszonej siły potrzebnej do obsługi dźwigni hamulca, ale przede wszystkim lepszej dozowalności hamulców.

W zestawie znajdują się również wszystkie potrzebne do montażu śruby (stal nierdzewna) i podkładki (miedź) oraz obejmy/przelotki (jeśli są w danym modelu potrzebne).

Historia marki

Firma Hose-Equip została założona w 1985 roku jako dystrybutor produktów Aeroquip i szybko zdobyła uznanie za przyjazne i rzeczowe podejście do klienta na rynku przemysłowym, stoczniowym i hydrauliki siłowej. Przełożyło się to na zdobycie kontraktów z Brytyjskim Ministerstwem Obrony Narodowej i nadanie certyfikatu jakości ISO9000. Jakość jest priorytetem każdego naszego działania. W 2000 roku firma została przejęta przez obecnych właścicieli i zorientowała się wyłącznie na niszowym rynku wysokiej jakości produktów przesyłu płynów. Nazwa zmieniła się na Hose Equip Limited. Rozpoznawalne na całym świecie logo z 'diabelski ogonem' zostało zarejestrowane i narodziła się marka HEL Performance.

Certyfikaty

Jakość jest zawsze naszym nadrzędnym celem. Nasze przewody poddawane są rygorystycznym testom laboratoryjnym, których pozytywne przejście potwierdzają liczne certyfikaty. Są również nieustannie sprawdzane przez wielu zawodników na torach wyścigowych.

Nasze przewody spełniają lub przekraczają normy jakościowe wymagane przez instytucje państwowe w wielu krajach świata i są dopuszczone do ruchu na całym świecie.

Wszystkie przewody hamulcowe muszą spełniać wymagania normy FMVSS-106. Te wymagania wyznaczają restrykcyjne kryteria testowe, jakie muszą spełniać przewody, aby zyskały dopuszczenie do ruchu. Wymagania te są również podstawą testów przeprowadzanych przez organizacje odpowiedzialne za dopuszczenie do ruchu części do pojazdów w poszczególnych krajach (DOT, NHTSA – USA, TuV – Niemcy, ADR – Australia, LTSA – Nowa Zelandia, IDR – Izrael, MOT – Europa). Spełniając te warunki i rejestrując nasz produkt w poszczególnych organizacjach dopełniliśmy starań, aby nasz produkt mógł być używany na drogach całego świata.

Niezależne testy potwierdziły, że nasze przewody spełniają lub przekraczają wymagania stawiane przewodom hamulcowym. Najtrudniejszym testem dla wielu przewodów okazuje się test polegający na wprawieniu w ruch jednego końca przewodu, gdy drugi koniec pozostaje unieruchomiony. Odtwarza to warunki pracy i siły, jakim przewód poddawany jest w rzeczywistości, z tym, że częstotliwość ruchów jest wielokrotnie większa. Aby uzyskać pozytywny wynik przewód musi wytrzymać 35 godzin takiego testowania.

Gdy poddano tej próbie nasze przewody wszystkie 4 próbki zostały zdjęte z urządzenia testującego po 40 godzinach bez oznak jakiegokolwiek zniszczenia. Dwa przewody zostały przetestowane przez kolejne 70 i 93 godziny, po którym to czasie nadal nie było widać oznak zniszczenia.

W ciągu 20 lat swojej działalności niezależne centrum badawcze, w którym przeprowadzano test nie spotkało się z takim przypadkiem.

Wynik testu jest potwierdzeniem nie tylko jakości naszego produktu, ale również słuszności naszej decyzji o położeniu szczególnego nacisku na właściwy projekt i jego rozwój. Gdy startowaliśmy, nasza konkurencja na rodzimym rynku stosowała końcówki nakręcane na przewód. Nasza gama przewodów z zakutymi końcówkami spowodowała, że rozwiązanie to praktycznie zniknęło z rynku, co przyczyniło się do ogólnej poprawy bezpieczeństwa.

Uwaga! Zdjęcia przykładowe. Produkt który otrzymasz będzie dedykowany do twojego pojazdu. 

Opis

Hel
VOL-4-230
Opis
Marka
Volvo
Model
XC90
Rocznik
2006-