Jaki fajny samochod za ok 20K

OT - co tu dużo mówić :). Piszemy wszystko co nam do głowy przyjdzie.

Moderatorzy: Lukiasz, przemir

falo
RPM
RPM
autor: falo » 2007-09-06, 17:30
Panie i panowie, dorastam do zmiany samochodu ;)
Jak obecny sie sprzeda jestem w stanie kupic cos w okolicach 20 K pln .
Tu rodzi sie problem, zielonego pojecia nie mam co chce :)
Moze inaczej, ciezko mi wybrac cos konkretniej ale mam swoje wymagania.
Generalnei szukam czego czym bede w stanie wjechac 3 razy do roku w las i nie urwe sobie tlumika.
Naped na cztery lapy bylby bardzo fajna opcja ale nie szukam samochodu ewidentnie terenowego.
Wstepnie myslalem o subaru 2L kombi bez turbinki . np. taki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3345242
Z turbina bylo by fajniejsze ale nie ludze sie nawet ze bylbym w stanie go utrzymac.
2ga opcja to turbo diesel , najchetniej maly zeby szybciej sie rozpedzal ;P
Wczesniej poleciliscie mi rovera 200 , niestety nawet na forum rovera mozna wyczytac ze rovery lubia sie czasem posypac a czesci do tanich nie naleza.
Pozatym brzydkie to jak noc :P
alternatywa jest seat ibiza, troche toto ladniejsze choc do lansu tez sie nie nadaje :)

Nie ukrywam ze najchetniej wszedlbym w subaru , co generalnei wybijaja mi z glowy wszyscy znajomi twierdzac ze ekspolatacja mnie zje razem z butami. Nie wiem czy to mit czy moze faktycznie tak jest.
Oczywiscie fajna honda bym tez nie wzgardzil , tyle ze fajnych za 20K wzglednie nowych (1998 w gore) nie widzialem.
Generalnie jestem w kropce bo chcialbym tanio jezdzic , miec cos pod noga, i naped na 4 . Takie rzeczy tylko w erze? A moze ktos zna rozwiazanie?

Lukiasz
Administrator

autor: Lukiasz » 2007-09-06, 18:27
hehe masz dylemat jak 90% z nas, nie da sie do wszystkiego chyba ze się ma kupe siana down

jak szukasz 4 łapa to polecam subaraka, ja miło wspominam latanie bokami po śniegu czy po błodzie, eksploatacja byłą jak w hondzie czy audi, jedyny minus to spalanie ehhhhh

normalna jazda 10l / 100 a jak poszalejesz to i 20 hehehe tak było u mnie

czasem jak szkoda było kasy schodziłem do 9 literków

no i reduktorek w kombi to jest to.

dodam że silnik Ej20 z turbo to już wogóle jest smok hehe

no i jak chcesz brać a masz jeszcze czym jeździć to bierz to:
http://www.rpmotorsport.pl/forum/viewtopic.php?t=316

sam bede szukał czegoś na zime, pewnie skończy się na subaru justy bo najtańsze do zabawy aloha

Mach
RPM
RPM

autor: Mach » 2007-09-06, 19:06
w porownaniu do wolnossacej imprezy to zdecydowanie bral bym w tych pieniadzach legacy z ogloszenia jest ok

falo
RPM
RPM
autor: falo » 2007-09-06, 19:44
legacy tez bralem pod uwage, moze nie konkretnie to . BTW piszesz ze jest mozliwosc naprawy u Was. Ile za nie na gotowo?
Co do spalania subaraka, no coz , mam obrzydliwy plan zainstalowania sekwencji gazu hmmmm
Niestety ale kazdy grosz sie liczy.

Lukiasz
Administrator

autor: Lukiasz » 2007-09-06, 20:30
powiem tak do tego legaca co sprzedałem gość potem założył jakas najprosztsza instalke lpg, jeździ i sobie chwali,

no i dalej legacy a impreza to tak jak toyota carina i camry jest ok

aha no i co do naprawy musze ojca jutro zapytać
Ostatnio zmieniony 2007-09-06, 20:30 przez Lukiasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Maciek VMax
RPM
RPM

autor: Maciek VMax » 2007-09-08, 13:28
Ja już się nauczyłem że jak coś ma być do wszystkiego to jest do niczego. Na zimę jeep cherokee/ suzuki samuraj za 10 tyś albo i mniej a na lato BMW e36 2,5TD albo jakiś VW lub honda za 10tyś.

Problem z głowy i nie ma półśrodków, a w lato jak na wakacje pojechać to i tak fajniej jeepem mazury lub góry orać.

falo
RPM
RPM
autor: falo » 2007-09-08, 22:29
2 samochody odpadaja, nie stac mnie na placenie 2x ubezpieczenia. A i pod blokiem sie tego trzymac nie da bo kola znikaja , zostaje tylko strzezony i kolejna 100 w plecy.
Taniej terenowki tez nie chce bo z tym wiaze sie stale grzebanie pod maska.
Tak naprawde nie potrzebuje ewidentnej terenowki bo az tak to nie jezdze, mysle ze subarak podolalby moim potrzebom.
Chetnie nie sprzedawalbym CRXa i dokupil cos bardziej uzytkowego ale koszty ,koszty i jeszcze raz koszty. Nie podolam i wiem o tym.
Dlatego tez szukam czegos znacznie nowszego od obecnej hondy (1989) , licze ze sporo nowszy samochod nie bedzie wymagal ciaglych napraw.
A co do legacy to jak narazei zaskakuja mnie ich ceny na allegro, nie wiem na czym to polega ale mozna wychaczyc niezla sztuke za rozsadne pieniadze. Np. Taki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3356169
.
Choc ja pewnie i tak bym sie sklanial ku poprzedniej wersji,zreszta ciagle mysle.

[ Dodano: 2007-09-13, 16:15 ]
A moze mitsu galant ? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3061543
Daje to rade?
Ostatnio zmieniony 2007-09-13, 15:15 przez falo, łącznie zmieniany 1 raz.
warszawa meble kuchenne