Evans Technologia chłodzenia bez wody - do 180 stopni

Nowości dotyczące sklepu i produktów.

Moderator: Lukiasz

Posty: 1 Strona 1 z 1
Lukiasz
Administrator
Posty: 3771
Rejestracja: 2006-07-05, 21:51
Lokalizacja: z Fałtekowa
 
autor: Lukiasz » 2013-05-20, 09:09
Tutaj możesz zapoznać się z ofertą oraz cenami:
http://rpmotorsport.pl/auta/evans-autom ... _7132.html

Obrazek

Woda to znakomity płyn chłodzący, ale wyłącznie w postaci cieczy. Gdy woda staje się parą, jej zdolności do odprowadzania ciepła niemal kompletnie zanikają. Evans w znakomity sposób odprowadza ciepło, gdyż pozostaje w stanie cieczy aż do 180°C. Poniższy artykuł przedstawia, jakie korzyści wynikają ze stosowania cieczy o wyższej temperaturze wrzenia.Obrazek

W układzie chłodzenia silnika najbardziej gorące powierzchnie to te, które przylegają do komory spalania, zwłaszcza tuleje cylindrów oraz głowica. W tych miejscach, zwanych "hot-spot", woda często paruje uniemożliwiając właściwe chłodzenie i powodując stratę osiagów i uszkodzenie silnika (zobacz Woda -ograniczenia psychofizyczne). Gdy płyn chłodzący zaczyna parować, cały silnik staje się coraz bardziej gorący, i powstają kolejne "hot-spoty".

Bezwodne płyny chłodzące Evans nie wrzą w okolicach "hot-spotów", zapewniając tym samym wydajne chłodzenie nawet w ekstremalnych warunkach. Kiedy woda zmienia stan skupienia i staje się parą wodną, powoduje wzrost ciśnienia w układzie chłodzenia, przewodach. Wyraźnie wyższa tempratura wrzenia płynu Evans oznacza 75% mniejsze ciśnienie, w porównaniu do wody, co skutkuje mniejszym obciążeniem układu chłodzenia.

Woda zawiera tlen, który jest przyczyną korozji, oraz pozwala na działalność elektrolityczną, która powoduje kolejne uszkodzenia metalowych komponentów silnika (zobacz Woda - ograniczenia chemiczne). Bezwodne płyny chłodnicze Evans eliminują korozję oraz aktywność elektroliczną, wydłużając tym samym żywotność silnika.


Obrazek

Zamówienia składamy przez sklep internetowy www.rpmotorsport.pl lub na e-mail

Ze względu na dużą ilość otrzymywanych wiadomości prosimy
o dołączanie historii korespondencji

RPM Mirkowski Łukasz
__________________________________________
www.rpmotorsport.pl

Tel. 509238633
e-mail info@rpmotorsport.pl
__________________________________________
Ostatnio zmieniony 2013-05-20, 09:12 przez Lukiasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Posty: 1 Strona 1 z 1
warszawa meble kuchenne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości