SPARCO TIDE - Nowe rękawice w technologii HTX

Nowości dotyczące sklepu i produktów.

Moderator: Lukiasz

Posty: 1 Strona 1 z 1

Lukiasz

Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3770
Rejestracja: 2006-07-05, 21:51
Lokalizacja: z Fałtekowa

Post autor: Lukiasz » 2007-04-19, 09:32
HTX to nowa, odporna na temperaturę żywica o bardzo wysokiej przyczepności do podłoża (czytaj: powierzchni styku). Jest ona wtryskiwana na gorąco pomiędzy włókna materiału, z którego wykonana jest rękawica. Na dodatek wykazuje się wysoką odpornością na ścieranie i zużycie.
Uzyskana w efekcie powierzchnia - z szeregiem szczelin pomiędzy wytłoczonymi stożkami - gwarantuje wysoką przyczepność, dzięki czemu trzymanie kierownicy jest wręcz doskonałe w każdej sytuacji.
Umieszczone na płaskiej, wewnętrznej powierzchni rękawicy wypusty ułatwiają naturalne zginanie dłoni. Podobną rolę spełniają wypusty na wewnętrznych powierzchniach palców rękawicy, stąd m.in. znakomita ich przyczepność do kierownicy samochodu.
Materiał HTX ukształtowany w postaci „wulkanicznych” stożków, to rezultat wieloletnich badań dotyczących elementów kompensujących uderzenia oraz drgania. Kształt wypustów (stożek z zagłębieniem) ułatwia ich odkształcanie, które stopniowo zmniejsza się, imitując tłumiące działanie „poduszki” na rękach kierowcy.
Ergonomiczny układ wypustów nie utrudnia zginania dłoni i palców kierowcy. Wielkość mikro stożków zależy od podatności na zużycie danego fragmentu powierzchni rękawicy. Są one wyższe w środku rękawicy, gdzie koncentruje się siłę uchwytu i zmniejszają się w kierunku obrzeży, z uwagi na mniejszy nacisk.
Konstrukcja rękawicy ma na celu pełne wykorzystanie nowatorskiego potencjału technologii HTX. Szwy zewnętrzne charakterystyczne są wyłącznie dla obrzeża dłoni, bowiem pozostawienie ich w środku, mogłoby stanowić problem podczas jazdy. Dla górnej powierzchni rękawicy stosuje się szwy wewnętrzne, dzięki czemu rękawica lepiej przylega do palców.

[img]http://www.prince.com.pl/ilustracje/HTX.jpg[/img]
[img]http://www.prince.com.pl/ilustracje/TIDErs.jpg[/img]
[img]http://www.prince.com.pl/ilustracje/TIDEaz.jpg[/img]
https://www.rpmotorsport.pl sklep tuningowy, katalizatory i tłumiki Magnaflow, car audio alpine i wiele innych
Posty: 1 Strona 1 z 1