Filtry stożkowe AOMA Informacje

Wasze sugestie, opinie itp.
Posty: 1 Strona 1 z 1

Lukiasz

Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3770
Rejestracja: 2006-07-05, 21:51
Lokalizacja: z Fałtekowa

Post autor: Lukiasz » 2013-01-16, 12:48
Filtr stożkowy to obecnie najpopularniejszy element tuningu osiągów. Jego montaż ma na celu dostarczenie silnikowi większej ilości tlenu. W zależności od stopnia przeróbek filtrowi stożkowemu często towarzyszą także dodatkowe rury dolotowe i osłony obniżające temperaturę zasysanego powietrza. Dzięki przebudowie dolotu silnik dostaje więcej tlenu i skuteczniej spala mieszankę, a to w efekcie pozwala na podniesienie momentu obrotowego i lepsze przyspieszenie pojazdu.

[img]http://rpmotorsport.pl/auta/images/3_717d7e9b1d62.jpg[/img]

W zależności od jednostki napędowej i zjawisk falowych występujących w dolocie przy dużych obrotach silnika filtr stożkowy może powodować wyraźny basowy warkot charakterystyczny dla samochodów sportowych.

Filtrów stożkowych jest na rynku wiele. My od lat montujemy głównie syntetyczne filtry AOMA.

Są tanie w eksploatacji. Do wyłapywania zanieczyszczeń zastosowano w nich wytrzymałą gazę syntetyczną. Dzięki niej w typowych warunkach drogowych filtr ma trwałość rzędu kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Nie wymaga regularnego mycia specjalnym detergentem i nasączania olejkiem dedykowanym do filtrów bawełnianych. Filtr AOMA czyści się średnio co 10.000km przez przedmuchanie sprężonym powietrzem od wewnętrznej strony stożka.
Są wytrzymałe mechanicznie. Stożek filtra jest obustronnie wzmocniony i usztywniony stalową siatką zapobiegającą perforacji przy ewentualnym uderzeniu filtra o element silnika lub karoserii.
W większości modeli filtrów AOMA podstawa jest wykonana w całości z gumy. Dzięki temu nie przeciera się i nie pęka pod wpływem drgań i wibracji.
Filtry AOMA są mniej podatne na wysoką temperaturę lub ogień. Suchy materiał syntetyczny jest pod tym względem bezpieczniejszy niż typowa gaza bawełniana nasączona łatwopalną substancją.
Szeroka paleta modeli pozwala na dobranie filtra do większości silników. W asortymencie AOMA znajdziesz stożki o szerokości od 115 do 180mm i wysokości od 150 do 225mm.

W ofercie AOMA znajdziesz także filtry stożkowe ze stalowej siatki. Polecamy je szczególnie tam, gdzie dochodzi do wystrzałów (np. back-fire występujący przy instalacji LPG).

Cała oferta znajduje się tutaj:
http://rpmotorsport.pl/auta/aoma-m-393.html
https://www.rpmotorsport.pl sklep tuningowy, katalizatory i tłumiki Magnaflow, car audio alpine i wiele innych
Posty: 1 Strona 1 z 1