Fiat 500 jako SUV!

Nowości, ciekawe modyfikacje pojazdów, gadzety czyli wszystko co kręci faceta (i nie tylko :D)

Moderatorzy: przemir, Lukiasz

Posty: 1 Strona 1 z 1

Lukiasz

Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3770
Rejestracja: 2006-07-05, 21:51
Lokalizacja: z Fałtekowa

Post autor: Lukiasz » 2007-07-12, 08:02
Źródło: Automotive News
mojeauto.pl


Włoski koncern ma bardzo ambitne plany dotyczące zaprezentowanego w ubiegłym tygodniu nowego wcielenia Fiata 500. I nie chodzi tu wyłącznie o wyniki sprzedaży, ale także o liczbę nowych wersji, jakie powstaną w oparciu o 'pięćsetkę'.

Ponowne wprowadzenie do sprzedaży Fiata 500 ma jednak przede wszystkim zapewnić włoskiemu koncernowi pozycję lidera w segmencie małych aut. Gama najmniejszych Fiatów obejmuje obecnie modele Panda oraz 600, do końca tego roku w Europie pojawi się już w sprzedaży model 500. Jeśli dodać do tego Grande Punto, który choć wymiarami zahacza już o klasę kompaktów, to jednak jest to wciąż model z segmemtu małych aut, to ambicje władz firmy wydają się być w pełni uzasadnione. A jeszcze ostatnio pojawiły się informacje, iż Fiat zamierza powrócić również do modelu Uno, który miałby być pozycjonowany pomiędzy modelami Panda i Punto.

Wracając jednak do nowego Fiata 500, to więcej o przyszłych wersjach nadwoziowych tego modelu będziemy mogli powiedzieć dopiero pod koniec tego roku. Wówczas to władze firmy mają podjąć decyzję o dalszych planach związanych z "pięćsetką". Na dzień dzisiejszy wiadomo, że niebawem pojawić się ma wersja Abarth, przesądzone są także losy wersji z otwieranym dachem (na tak). Następnymi w kolejności mogą być wersje kombi (wciąż trzydrzwiowe), sedan, a nawet kompaktowy SUV, który korzystałby m.in. z napędu 4x4 Pandy.

Z wielką nadzieją w siedzibie Fiata oczekuje się także na wyniki testów zderzeniowych organizacji EuroNCAP. Mają one potwierdzić wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia Fiat 500, i zapewnić mu nieoficjalne miano najbezpieczniejszego małego auta na rynku europejskim. Włosi liczą także na to, iż "pięćsetka" może być jednym z pierwszym modeli, który otrzyma sześć gwiazdek, które być może zostaną wprowadzone przez EuroNCAP w ciągu najbliższego roku.

[img]http://www.autogaleria.mojeauto.pl/zdjecia/f/fiat_500/1521_6_fiat_500_d.jpg[/img]
[img]http://www.autogaleria.mojeauto.pl/zdjecia/f/fiat_500/1521_8_fiat_500_d.jpg[/img]
[img]http://www.autogaleria.mojeauto.pl/zdjecia/f/fiat_500/1521_9_fiat_500_d.jpg[/img]
[img]http://www.autogaleria.mojeauto.pl/zdjecia/f/fiat_500/1521_14_fiat_500_d.jpg[/img]

jak dla mnie fajnie że fiacik 500 powrócił, jak cena będzie dostępna, to będzie to fajne miejskie autko dla kobiet, ale nie tylko podejrzewam jest ok
https://www.rpmotorsport.pl sklep tuningowy, katalizatory i tłumiki Magnaflow, car audio alpine i wiele innych
Posty: 1 Strona 1 z 1