Amerykański Sen

Zabudowy, sprawy techniczne, porady, dyskusje, produkty z oferty RPM
Posty: 3 Strona 1 z 1

Lukiasz

Awatar użytkownika
Administrator
Posty: 3769
Rejestracja: 2006-07-05, 21:51
Lokalizacja: z Fałtekowa

Post autor: Lukiasz » 2008-01-07, 12:30
Niejednemu łza się w oku kręci na wspomnienie czasów, gdy - zaraz po lotniskowcach - największymi maszynami na Ziemi były amerykańskie krążowniki szos. Ten egzemplarz to wyjątkowa gratka.

[img]http://www.caraudio.com.pl/serwis/images/stories/prasa/impala/prasa-1.jpg[/img]

Chevrolet Impala SS Convertible produkowany w latach sześćdziesiątych jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych kabrioletów, jakie kiedykolwiek powstały. Samochód ważący niemal dwie tony, z silnikiem V8 o mocy dochodzącej do 409 KM, wzbudzał i nadal wzbudza podziw gdziekolwiek by się nie pojawił. Nie dziwi zatem, że jest rarytasem na rynku kolekcjonerskim oraz że w Ameryce prowadzone są przez wyspecjalizowane firmy akcje poszukiwawcze przeczesujące kontynent w nadziei na odnalezienie nadającego się do renowacji egzemplarza. Jednak samo słowo Impala nie jest jeszcze wystarczającym tropem, by precyzyjnie namierzyć cel.

[img]http://www.caraudio.com.pl/serwis/images/stories/prasa/impala/prasa-2.jpg[/img]

Ważne są także dwie dodatkowe literki w nazwie - oznaczenie „SS", które jest skrótem od słów „Super Sport". Jeśli dodamy do tego, że najbardziej zaawansowana wersja Impali SS osiągała moc 425KM, to uświadomimy sobie, z jakim rodzynkiem mamy do czynienia. Jak należało się spodziewać, ceny Impali SS z 1965 roku przewyższają nasze wyobrażenia. Im lepszy stan auta i im większą ma ono ilość oryginalnych części, tym głębiej przyjdzie sięgnąć do kieszeni. Jeśli komuś uda się już zdobyć to cacko, stara się nie zmieniać w nim niczego, co zachowało się z lat dawnej świetności.

[img]http://www.caraudio.com.pl/serwis/images/stories/prasa/impala/march_056.jpg[/img]

A jeśli już samochód ma być przeznaczony do innych celów, to najczęściej modyfikowany jest w sposób bezinwazyjny - na nowe wymieniane są całe elementy pojazdu (tapicerka, koła, wydech itd., itp.), a oryginalne części są pieczołowicie przechowywane. Tak postąpiono z prezentowanym przez nas modelem. Głównym celem właściciela byty modyfikacje auta i zamontowanie w nim współczesnego sprzętu audio. Chevy Impala należy do szefa jednego z dużych zakładów car audio, a dla niego pojazd będący ikoną amerykańskiej motoryzacji jest swego rodzaju reklamą na kołach. Zmiany objęły silnik, zawieszenie, wnętrze, no i rzecz jasna przepastny bagażnik.

[img]http://www.caraudio.com.pl/serwis/images/stories/prasa/impala/march_041.jpg[/img]

Chcąc trafić w gusta docelowej grupy klientów, położono szczególny nacisk na bardzo mocny zestaw subwooferów, które w ilości czterech sztuk zajmują dużą część przedziału bagażowego. Pomiędzy nimi rozpostarta jest zabudowa wzmacniaczy, którą wieńczy olbrzymi znak Supermana.

[img]http://www.caraudio.com.pl/serwis/images/stories/prasa/impala/march_049.jpg[/img]

Tym, co nie wiedzą wyjaśniamy, że Superman jest fikcyjną postacią komiksową, która po raz pierwszy pojawiła się na łamach magazynu „Action Comics" w 1938 roku. Przygody Supermana doczekały się wielokrotnie ekranizacji, choć dziś na świecie jego blask nieco przybladł. Za to w Ameryce popularnością Superman dorównuje coca-coli oraz uważany jest za najbardziej znanego bohatera i obrońcę ludzi.

[img]http://www.caraudio.com.pl/serwis/images/stories/prasa/impala/march_066.jpg[/img]

O tym, że można mieć bzika na tym punkcie świadczy choćby specjalnie wykonana dla Impali kierownica z wygrawerowanym znakiem Supermana. Prócz odwołań do symboli amerykańskiej pop kultury, w Chevrolecle znajdują się całkiem aktualne produkty, choć znane w węższym gronie. Są to głośniki i wzmacniacze popularnej za Oceanem firmy Rockford Fosgate oraz radioodtwarzacz i procesor dźwięku marki Alpine.

Tak przygotowana Impala może dla przeciętnego Europejczyka niewiele znaczyć. Widząc ją jedynie na zdjęciach, nie można sobie w pełni wyobrazić ani jej majestatu, ani docenić koncertu brzmień wyreżyserowanego we wnętrzu auta. Jazda z wiatrem we włosach tak przygotowaną Impala to przeżycie, które pozostaje w pamięci na zawsze. Po prostu - spełnienie amerykańskiego snu.

Tekst: Jędrzej Nosal
Zdjęcia: Rockford Fosgate
Ostatnio zmieniony 2008-01-07, 13:35 przez Lukiasz, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.rpmotorsport.pl sklep tuningowy, katalizatory i tłumiki Magnaflow, car audio alpine i wiele innych
 
 

dejv

RPM
RPM
Posty: 330
Rejestracja: 2007-10-18, 07:09
Lokalizacja: ochota

Post autor: dejv » 2008-01-07, 13:12
i'm in love
 
 

falo

Awatar użytkownika
RPM
RPM
Posty: 326
Rejestracja: 2006-11-09, 17:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: falo » 2008-01-08, 12:05
Baardzo ładny. Zawsze chcialem sie naocznie przekonac czy toto potrafi skrecac lol
kreatywny slub >> www.kreatywnyslub.pl
Posty: 3 Strona 1 z 1