Bezpieczne zakupy

Zweryfikowana tożsamość sprzedawcy

Boisz się internetowych oszustów? Kupuj u sprzedawców Safe Buy. Ich dane są jawne, działalność zarejestrowana - tylko takie sklepy są w naszym programie.Program Safe Buy zrzesza sprzedawców, których dane firmowe zostały zweryfikowane i potwierdzone, a warunki sprzedaży określone w jasny sposób dla klienta. Tylko tacy sprzedawcy otrzymują plakietkę Programu eCommerce Fair Play i mogą umieścić ją na swojej stronie. Klikając w nią, przejdziesz do naszego rejestru, w którym widnieją aktualne dane firmowe sklepu i warunki sprzedaży, które będą obowiązywać podczas Twoich zakupów. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz u wiarygodnego sprzedawcy, a nie oszusta.
 

Przejrzyste warunki umowy sprzedaży

Prawniczy ?bełkot?, małe druczki, aneksy do aneksów?- brzmi jak regulamin sklepu, przez który próbujesz przebrnąć? Z Safe Buy jest dużo prościej!

Wysokie standardy zawodowe sprzedawcy

Mówimy "nie" e-handlowcom, którzy wzbogacają się kosztem niewiedzy konsumentów. Wyróżniamy tych graczy, którzy działają fair-play i szanują klientów.
Plakietka eCommerce Fair Play na stronie danego sklepu to również dowód na to, że właśnie rozważasz zakup u sprzedawcy, który stawia na pierwszym miejscu Twój komfort i poczucie bezpieczeństwa oraz szanuje Twoje prawa. Dlaczego? Sklepy Programu Safe Buy dobrowolnie zobowiązują się przestrzegać zasad Kodeksu Dobrych Praktych eCommerce Fair Play, który jest zawsze nadrzędnym dokumentem (ważniejszym od regulaminu!) jeśli chodzi o warunki, na jakich kupujesz. Zasady kupna są więc klarowne i wraz z informacjami o danej firmie dostępne na wyciągnięcie ręki w rejestrze Safe Buy.

Certyfikat SSL

W naszym sklepie w trosce o bezpieczeństwo danych osobowych przekazywanych nam przez Klientów wdrożyliśmy szyfrowanie danych kluczem SSL, dostarczonym przez zaufanego certyfikatora jakim jest Certum SSL.


Na stronach logowania, koszyka klienta oraz w całym procesie zakupowym Państwa dane są chronione przed podsłuchem i przechwyceniem przez niepowołane osoby.
Przy płatnościach internetowych poprzez system PayU (np. kartą kredytową) dane podawane w trakcie wykonywania płatności są również chronione szyfrowaniem SSL (poprzez system PayU).

W naszym sklepie Państwa dane są bezpieczne i ubezpieczone przez certyfikatora do kwoty 30 tysięcy złotych.

przejście na połączenie jest uwidocznione na pasku adresu przeglądarki poprzez dodanie prefiksu https:// oraz w zależności od rodzaju przeglądarki wybranej przez Państwa wygląda jak poniżej.

 

Program Ochrony Kupujących
 


Zakupy w Internecie poza wygodą, szybkością i bezpieczeństwem płacenia powinny zagwarantować e-klientom przyjemność kupowania. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom wraz ze współpracującymi z nami sklepami i platformami handlowymi przygotowaliśmy Program Ochrony Kupujących. Regulamin usługi:

  •     usługa działa podobnie jak gwarancja POK na Allegro, Ceneo i iStore*  i obejmie wszystkie sklepy (partnerów) współpracujące z PayU.
  •     z POK mogą skorzystać wszyscy użytkownicy sieci, którzy zapłacili za dany towar kontem PayU lub też zarejestrowali się na www.payu.pl zgodnie z informacją zawartą w podsumowaniu płatności, bezpośrednio po dokonaniu tej płatności.


Na czym polega POK?

Z Programu Ochrony Kupujących można skorzystać w przypadku, gdy:

  •     przedmiot, za który zapłaciłeś do Ciebie nie trafi
  •     zakupiony towar znacznie różni się od opisanego w ofercie


Program Ochrony Kupujących pozwala odzyskać nawet do 10 000 PLN!

  •     w przypadku, gdy nie otrzymasz towaru przysługuje Ci zwrot w wysokości 100% jego ceny
  •     w sytuacji kiedy przedmiot znacząco odbiega od opisu odzyskasz 50% zapłaconej kwoty
  •     dodatkowo zapewniamy zwrot kosztów przesyłki do 100 PLN


Kto może skorzystać z Programu Ochrony Kupujących?

Programem Ochrony Kupujących objęte są wszystkie osoby, które za zakupiony w Internecie towar zapłacą kontem PayU lub też po dokonaniu transakcji, za pomocą podanego linka założą konto w PayU.