Detailing samochodowy – na jakie kosmetyki postawić?

Profesjonalna pielęgnacja samochodu najczęściej rozpoczyna się od mycia, dlatego też w pierwszej kolejności warto postawić na sprawdzony szampon samochodowy. Wysokiej klasy środek bez problemu poradzi sobie nie tylko z kurzem, ale również z zaciekami i kłopotliwym nalotem z klocków hamulcowych. Najbezpieczniejszym wyborem jest skoncentrowany szampon o neutralnym pH. Dzięki niemu nie trzeba będzie martwić się o uszkodzenie lakieru. Więcej informacji znajdziesz na stronie rpmotorsport.pl, jak podkreślają eksperci.

Szybki detailing

Kierowcy, którzy nie wiedzą detailing samochodowy co to jest powinny rozejrzeć się za specjalnym szamponem z woskiem. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które nie chcą całego dnia spędzić przy czyszczeniu auta. Godne polecenia są również specjalne środki do czyszczenia powierzchni szklanych. Mowa tutaj przede wszystkim o szybach, z których bardzo trudno jest usunąć zaschnięte owady. Najlepsze kosmetyki tworzą niewidzialne wycieraczki, dzięki którym można ograniczyć tworzenie się nieprzyjemnych dla oka zacieków.

Sprawdzone środki do mycia felg

Dla większości kierowców najtrudniejszym zadaniem jest czyszczenie felg i metali. Osoby, które nie wiedzą auto detailing jakie kosmetyki wybrać mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy. Do czyszczenia felg można wykorzystać specjalne deironizatory i solidne szczotki. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają preparaty typu „krwawiąca felga”, które skutecznie rozpuszczają nie tylko rdzę, ale również trudne do usunięcia opiłki metali i smołę. Bardzo trudne do wyczyszczenia są również chromowane albo aluminiowe panele. Na szczęście, dzięki dedykowanym kosmetykom do metalowych powierzchni będzie można w krótkim czasie usunąć zmatowiałą powłokę i przywrócić naturalny blask.

Sprawdź naszą ofertę:
https://www.rpmotorsport.pl/detailing-kosmetyki-samochodowe